Virtuves iekārtas mazām virtuvēm: izvēles un izkārtošanas padomi

Virtuves iekārtas mazām virtuvēm: izvēles un izkārtošanas padomi
TOP ieteikumi mazu virtuvju īpašniekiem
Maza virtuve nav tikai padomju laikos celtajos sērijveida māju lāsts. Arī citos mājokļos nelielas virtuve ir bieži sastopamas. Dzīvokļi-studijas, dzīvokļi ekonomiskajā segmentā, dzīvokļi vecās mājās – visur ir vajadzīgi miniatūri virtuves skapīši un plauktiņi. Taču lietošanai derīgā virtuvē jāizvieto ne tikai virtuves mēbeles, bet arī sadzīves tehnika, tāpēc māju īpašniekiem gribot negribot jāapgūst interjera dizainera prasmes. Lai virtuves iekārtas mazām virtuvēm iederētos Jūsu telpā, pirms mēbeļu iegādes saplānojiet savas darbības:
  • apdomājiet, no kā virtuvē var atteikties – liela plīts un cepeškrāsns, veļas mazgājamā mašīna, ledusskapis ar lielu saldētavu, virtuves plauktiņi un skapīši uz visām sienām – ko Jūs patiešām aktīvi izmantosiet?
  • uzzīmējiet virtuves skici uz papīra – Jums jāzina, kas kur atradīsies, lai neiztērētu naudu liekiem pirkumiem;
  • veiciet visus nepieciešamos mērījumus – paļaušanās uz personīgo acumēru šeit nederēs, tāpēc bruņojieties ar centimetru un izmēriet visus platumus, augstumus un garumus.
Tie ir pirmie soļi pie jauna virtuves garnitūra iegādes, taču galvenais izaicinājums pircējus sagaida veikalā. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku lokālajiem vai interneta veikaliem, virtuves mēbeles mazām virtuvēm jāizvēlas pēc noteikumiem.
virtuvesiekartas2
virtuvesiekartas3

Labākās virtuves iekārtas mazām virtuvēm

Mazā virtuvē virtuves mēbeles ir lietderīgi izvietot pie sienām, atstājot telpas vidū brīvu telpu. Mēbeles, kas parasti stāv istabas centrā – virtuves galdus un krēslus, – ieteicams pievirzīt pie sienām vai arī aizvietot ar bāra letēm, saliekamajiem galdiem un darba virsmām. Savukārt optimāls virtuves plauktiņu un skapīšu izvietojums ir atkarīgs no tā, kāda ir Jūsu virtuves forma.

Kvadrāta virtuvē labi izskatās virtuves iekārtas stūra formā. Virtuves skapīšus un plauktiņus no abām pusēm noslēdz sadzīves tehnika – ledusskapis un plīts, – un kopā šis ansamblis veido mazu, bet pārdomātu darba zonu.

Taisnstūra virtuvē virtuves skapīši un plauktiņi parasti tiek izvietoti pie sienām, līdzās viens otram. Taču, atšķirībā no lielām virtuvēm, mazā telpā visa virtuves iekārta nevar stāvēt pie vienas sienas. Lai darbs virtuvē ritētu raiti, izvietojiet vismaz dažus plauktiņus un skapīšus tuvāk plītij un izlietnei.

Neregulāras formas virtuvē iespējami oriģinālāki risinājumi. Daudzi sērijveida dzīvokļu īpašnieki ir pārbūvējuši savus mājokļus un apvienojuši virtuves ar gaiteņiem, iegūstot virtuvi stūra formā. Jauniegūtā nišā ieteicams izvietot virtuves mēbeles preču un pārtikas glabāšanai: iebūvējamos skapjus, papildu plauktiņus un skapīšus, vai arī lielu sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapi un veļas mazgājamo mašīnu. Tas ļauj atbrīvot telpu virtuves pamatteritorijā un izvietot tur atsevišķu galdu, taburetes un krēslus.
virtuvesiekartas4
virtuvesiekartas5
Kopējā rekomendācija mazu virtuvju īpašniekiem – vienmēr ņemiet vērā savas vajadzības. Ja Jūs daudz gatavojat, iespējams, Jums būs vajadzīgi vairāki virtuves skapīši pārtikas uzglabāšanai. Ja mājās esat pieraduši ēst viesistabā vai pie datora, varbūt virtuves galds un krēsli Jums nemaz nav vajadzīgi. Virtuves mēbeļu komplektu vietā izvēlieties atsevišķi nopērkamus virtuves skapīšus un plauktiņus un iegādājieties to, kas patiešām noderēs!

Maza virtuve nav iemesls atteikties no virtuves labiekārtošanas priekiem. Mūsu virtuves iekārtas mazām virtuvēm labi iederēsies gan klasiskajos, gan modernajos interjeros, tāpēc apskatiet piedāvājumu un pasūtiet piemērotā izmēra virtuves skapīšus un plauktiņus!

< Uz iedvesmai
Salidzini KurPirkt
   Nosūti mums ziņu