Viesistaba

Mīkstās mēbeles

Ikvienā mājoklī viesošanās un atpūta saistās tieši ar vietu, kur atrodas dīvāni un mīkstie krēsli. Neatkarīgi no tā vai mājoklis ir dzīvesvieta vienam, pārim vai ģimenei, šī mēbele mudina atslābināties un rada mājīgu gaisotni. Tā izvēle un iegāde ir svarīgs lēmums, kurā jāpārdomā vairāki aspekti – izmērs, krāsa, modelis, kā arī, kādam mērķim kalpos izvēlētais sēžamais.

 

Kas jāņem vērā, izvēloties dīvānu?

 

To  visbiežāk mēdz izvietot viesistabā vai guļamistabā, tomēr nereti lieliski iederas virtuvē, dārzā vai stikla terasē. Bieži vien tas kalpo kā centrālais interjera elements, kuram pakārtota galvenā telpa.

Lai arī kur tiktu plānots novietot jauno mēbeli, pirms tā iegādes jāņem vērā daži svarīgi faktori:

  • Izmērs

Tam nevajadzētu aizņemt visu istabu. Nelielai telpai iespējams iegādāties maza izmēra izvelkamie dīvāni, kurus nepieciešamas gadījumā izvilkt un piemērot gulēšanai. Tāpat svarīgi zināt, cik sēdvietas būs nepieciešamas. Diviem vai trīs cilvēkiem būs piemērots zvilnis, bet lielai ģimenei un biežiem ciemiņu apmeklējumiem vispiemērotākie būs stūra dīvāni.

  • Novietojums

Ļoti būtiski ir jau iepriekš rūpīgi pārdomāt un izvēlēties vietu, kur tiks novietots sēžamais. Visbiežāk to mēdz novietot pie sienas, tomēr reizēm tiek atvēlēts istabas centrs. Ja dīvāns tiek novietots tā, ka to iespējams redzēt no visām pusēm, vislabāk izvēlēties modeli ar visas virsmas pārklāju. Savukārt, ja mēbele  tiks novietota pie sienas, tās aizmugure var būt pārvilkta arī ar vienkāršāku audumu. Ar visas virsmas pārklāju būs īstā izvēle arī tad, ja tiek mainīts istabas iekārtojums, jo tad to nepieciešamības gadījumā var novietot citādi, neraizējoties par izskatu.

  • Krāsa

Lielākā daļa cilvēku, iegādājoties dīvānu, priekšroku dod neitrāliem un neuzkrītošiem krāsu toņiem, tomēr mūsu interneta veikala „ID  Mēbeles” piedāvājuma klāstā atradīsiet arī dīvānus violetā, zaļā, zilā, rozā, sarkanā un citos košos krāsu toņos. Ja esat nonākuši pie secinājuma iegādāties košas krāsas mēbeli, svarīgi atcerēties, ka tai jāsaskan arī ar pārējo telpas interjeru. Zilas krāsas mēbele lieliski piestāvēs pelēkai sienas krāsai, tomēr, lai iznākums nebūtu drūms, telpā ieteicams izmantot dzeltenus vai sarkanus akcentus. Zaļai krāsai piemīt nomierinošs efekts, tāpēc šādas krāsas dīvāns būs ideāli piemēroti viesistabai. Bet kā īsta „odziņa” sevi pasniegs sarkanas krāsa dīvāni, taču der atcerēties, ka ar šo krāsu jāiemācās sadzīvot.

 

Kā  pareizi kopt dīvānu?

 

Dīvānu virsmas audumu klāsts ir ļoti daudzveidīgs, līdz ar to katram materiālam ir piemērota sava kopšana un tīrīšana. Tomēr neatkarīgi no auduma, ikvienu dīvānu laiku pa laikam ir ieteicams izsūkt ar putekļu sūcēju. Ar šādu metodi dīvānu lieliski varēsiet, atbrīvot no uzkrātajiem putekļiem un spalvām. Arī dekoratīvos spilvenus droši var izsūkt ar putekļu sūcēju. Traipu tīrīšanai, papildus tirdzniecībā piedāvātajiem tīrāmajiem līdzekļiem, ir iespējams pašam pagatavot savu tīrāmo līdzekli, kurā jāiekļauj nedaudz trauku mazgājamais līdzeklis (bezkrāsains), etiķis, silts ūdens un soda.


Dīvāns atspoguļo Jūsu interjera stilu. No visām mēbelēm, tieši dīvāni mājoklī tiek izmantoti visilgāk. Interneta veikalā „ID Mēbeles” pieejamie dažāda stila modeļi  ir kvalitatīvi izstrādājumi ar lieliskām īpašībām un neskaitāmiem pielāgojumiem, kā arī draudzīgu un pieejamu cenu.

Lai vieglāk atrastu savu īsto dīvāna krāsu, cenu un izmēra modeli, iesakām izmantot filtrus, kas atrodami interneta veikala mājaslapas kreisajā pusē.

   Nosūti mums ziņu