Mēbeles un stils: īsais ceļvedis mēbeļu modē

Mēbeles un stils: īsais ceļvedis mēbeļu modē
Skaistu interjeru veido skaistas mēbeles, taču izveidot saskanīgu ansambli no simtiem dažādiem modeļiem ir īstais izaicinājums. Aicināt palīgā profesionālu dizaineri vai ņemt mājokļa labiekārtošanu savās rokās? Esam pārliecināti, ka ikvienā cilvēkā slēpjas dizainera talants, kas tikai jāatklāj un jāievirza. Iepazīsties ar mūsu sagatavoto pamācību un iemācies orientēties dažādos mēbeļu stilos patstāvīgi!


Klasiskais stils – antonīms garlaicīgam
Vai klasika patiešām vienmēr ir aktuāla, vai arī tas ir tikai stereotips? Mūsu atbilde – klasiskā stila mēbeles nezaudē pieprasījumu, taču tās ir jāizvēlas gudri. Mēbeles klasiskajā stilā ir masīvas, ļoti bieži tām ir tekstila vai ādas apdare. Šādas mēbeles lieliski izskatās lielā greznā mājā, ar augstiem griestiem un atbilstošo apdari, taču mazā studijā vai sērijtipa dzīvoklī klasisko stilu ir grūti demonstrēt visā tā krāšņumā. Iespējamais risinājums – izvēlēties klasiskās mēbeles gaišās krāsās un nepiekraut telpu ar mēbelēm un dekora elementiem.
1
Ilgu laiku klasiskais stils bija sinonīms dārgām koka mēbelēm, bet mūsdienās klasiskās mēbeles ir pieejamas ne tikai no koka, bet arī no MDF plātnēm, kas ievērojami samazina mēbeļu iegādes izmaksas.


Industriālais stils – mēbeles ar raksturu
Industriālā stila pirmsākumi nebūt nav romantiski – tie ir meklējami Lielās depresijas laikā, kad tukšās noliktavu un rūpnīcu telpās iemājoja mākslinieki un citi cilvēki, kurus piesaistīja zemas īres izmaksas. Pakāpeniski industriālo estētiku novērtēja arī dizaineri, ražotāji un parasti lietotāji, un mūsdienās mēbeles industriālajā stilā ir atrodamas arī pilsētas dzīvokļos.
2
Industriālais stils mēbeļu dizainā galvenokārt nozīmē trīs lietas: neapstrādātas, rupjas virsmas; tumšas krāsas; skaidras līnijas ar minimāliem dekora elementiem. Tās ir lakoniskas mēbeles cilvēkiem, kurus nebaida oriģinālie interjera risinājumi.


Skandināvu stils – universāli un mājīgi
Mēbeles skandināvu stilā zibens ātrumā iekaroja teju visu pasauli, un to priekšrocības ir neapšaubāmas – šādas mēbeles ir funkcionālas un ļoti vienkāršas izskata ziņā, tāpēc tās labi izskatās gan lielos, gan mazos mājokļos. Interjers skandināvu stilā ir piepildīts ar gaismu, tāpēc mēbeles ir samērā kompaktas, kas ir liels pluss nelielu dzīvokļu iemītniekiem. Pateicoties vienkāršam mēbeļu dizainam, skandi stils ir labi piemērots ģimenēm ar maziem bērniem – šādām mēbelēm gandrīz nav dekoratīvo elementu, ko bērns var noraut vai sabojāt.
3
Skandināvu stila mēbeles lielākoties ir gaišās krāsās, tām ir dabīga koka tekstūra. Mēbeļu formas ir tradicionālas, bet lielāka dizaina brīvība ir krēsliem un mīkstajām mēbelēm – tās ir pieejamas arī noapaļotās formās un spilgtākās krāsās.


Modernais stils – mēbeles lakoniskam mājoklim
Moderno stilu itin biežu jauc ar skandināvu stilu, jo abi ir jaunākās mēbeļu modes tendences. Abiem stiliem patiešām ir kopīgas iezīmes: gaišas krāsas, vienkāršas formas, atturīgums un augsta mēbeļu funkcionalitāte. Taču modernajam stilam ir arī savas īpatnības, kas atšķir to no skandi dizaina.
4
Mēbeles modernajā stilā nebaidās no "nedabiskas" atmosfēras. Dizaineri droši izmanto mākslīgas krāsas un tekstūras, kas rada mūsdienīgu atmosfēru. Liela nozīme ir interjera akcentiem – modernais stils neparedz skandi tipa dekorus, tas ir atturīgāks un neitrālāks.


Provansas stils – dabas iedvesmots
Dienvidfrancijas province Provansa pirmām kārtam asociējas ar gaišumu, lavandas ziediem, mazpilsētu šarmu un dabas krāšņumu. Tieši tāds ir Provansas stils interjerā: viegls, pavasarīgs, gaišs un elegants, taču bez klasiskajam stilam raksturīga smaguma.
5
Mēbeles Provansas stilā ir ieturētas gaišās krāsās, tām ir raksturīga izteiksmīga koksnes tekstūra un vienkāršas formas. Daudzām mēbelēm ir mākslīgi veidoti noberzumi un kokgriezumi, vietums mēbeles ir klātas ar patinu, kas piešķir interjeram senatnīgu akcentu.
Šādas mēbeles lieliski izskatās ne tikai vasaras mājā, bet arī pilsētas dzīvoklī, kur tās uzbur siltas dienvidu vasaras atmosfēru pat drūmākajās februāra vai novembra dienās.

Mūsu mājaslapā atradīsi mēbeles ikvienā stilā, turklāt daudzām mēbelēm iespējams izvēlēties arī vēlamo krāsu toni. Aplūko "ID mēbeles" sortimentu un droši pārveido mājokļa interjeru savā gaumē!

< Uz iedvesmai
Salidzini KurPirkt
   Nosūti mums ziņu