Matētas un glancētas virtuves mēbeles: ko un kāpēc izvēlēties?

Matētas un glancētas virtuves mēbeles: ko un kāpēc izvēlēties?
Jo skaistāka virtuve, jo patīkamāk vārīt rīta kafiju un baudīt maltītes, bet patstāvīgi radīt modernu atraktīvu dizainu ir īsts izaicinājums. Virtuves mēbeles mūsdienās ir pieejamas ļoti plašā klāstā, un atšķiras ne tikai krāsas un formas, bet arī mēbeļu virsmu veids – virtuves skapīši un plauktiņi ir pieejami gan ar matētām, gan glancētām apdarēm. Lasi mūsu jaunajā rakstā, ar ko atšķiras dažādi apdares veidi, un kā izvēlēties skaistāko variantu savai virtuvei!


Glancētas virtuves iekārtas: detaļas, kas ietekmēs Tavu izvēli
Glancēta apdare dominē mēbeļu modē – glancēti skapīši un plauktiņi rotā dizaina žurnālu lappuses. Glancētām mēbelēm ir daudz priekšrocību: tās ir atraktīvas, mūsdienīgas, vizuāli paplašina telpu. Jau steidzies pasūtīt? Ja Tavu uzmanību piesaista spilgtas glancētas virsmas, ņem vērā, ka:
  • glancētas mēbeles ļoti patīk ne tikai laba dizaina cienītājiem, bet arī maziem bērniem. Uz glancētām virsmām ir labi pamanāmi pirkstu nospiedumi un flomāsteru zīmējumi. Ja neesi gatavs veltīt virtuves uzkopšanai daudz laika, glancētas virsmas ātri vien zaudēs atraktīvo izskatu;
  • glancēta apdare prasa saudzīgu, bet regulāru tīrīšanu. Labākais komplekts šādas virtuves uzkopšanai ir mikrofibras lupatiņa un saudzīgs tīrīšanas līdzeklis bez abrazīvām daļiņām. Glancētas virsmas tumšā krāsā prasa divtik rūpīgu uzkopšanu, jo uz tām ir redzams ikviens puteklītis.
2
Mūsu veikalā ir pieejamas glancētas virtuves iekārtas gan ar akrila pārklājumu, gan ar krāsotām MDF fasādēm. Abi apdares veidi ir izturīgi, bet slikti reaģē uz agresīvo tīrīšanu ar skābēm, spirtu un pulēšanas līdzekļiem.


Kas jāzina par matētām virtuves mēbelēm?
Salīdzinājumā ar glancētiem konkurentiem, matētas virtuves mēbeles ir praktiski universālas. Tās labi iederas jebkura izmēra virtuvē, tās ir vieglāk kopt, un tās veiksmīgi izskatās jebkurā apgaismojumā. Vai matētām virtuvēm maz ir trūkumi? Tām ir savas īpatnības, kas jāņem vērā pirms pirkuma noformēšanas:
  • matētas virsmas var padarīt telpas vizuāli mazākas, tāpēc mēbeļu formas un krāsas jāizvēlas īpaši rūpīgi;
  • matētas virtuves mēbeles sliktāk iederas virtuvē, kas veidota industriālajā vai ultramodernajā stilā.
Cenas ziņā matēta apdare ir ekonomiskāka nekā glancēta, taču abās kategorijās var atrast gan dārgākus, gan pieejamākus modeļus. Ja izvēlēties vienu vai otru variantu tomēr neizdodas, iespējams, Tev vajag abus – raksta turpinājumā pastāstīsim, kā izveidot perfektu matētu un glancētu virsmu ansambli!
3

Glancētas + matētas virsmas: kā izveidot veiksmīgu kombināciju
Virtuvei nav jābūt tikai glancētai vai matētai – modernie interjera risinājumi ļauj veidot teju jebkādus faktūru salikumus. Lai gan virtuves mēbeļu komplektos visām sastāvdaļām ir vienādas fasādes, nekas netraucē patstāvīgi sakombinēt skapīšus un plauktiņus no dažādām iekārtām. Atraisi fantāziju, bet neaizmirsti par gaumes izjūtu – kombinējot matētas un glancētas tekstūras, ievēro laba dizaina pamatprincipus:
  • aptuveni 80% virsmām jābūt matētām, ne vairāk par 20% – glancētām. Glancētas virtuves mēbeles var kalpot par interjera rozīnīti, bet dažas matētas virsmas dominējoši glancētā interjerā izskatās savādi;
  • matētas un glancētas virsmas var kombinēt gan vienā krāsu gammā, gan kontrasta krāsās. Ja izvēlies pēdējo variantu, pietiks ar 1-3 glancētām virtuves mēbelēm, piemēram, augšējo plauktiņu rindu vai vienu grīdas skapīti;
  • kombinējot dažādas apdares, lietderīgi izvietot glancētas virsmas tur, kur tās mazāk sasmērēsies, lai atvieglotu sev virtuves uzkopšanu.
4

Izvēlēties virtuves mēbeles ir daudz vieglāk, ja pa rokai ir noderīgi padomi. Izmanto mūsu rekomendācijas un aplūko virtuves mēbeļu klāstu "ID mēbeles" mājaslapā – piedāvājam gan virtuves komplektus, gan atsevišķi nopērkamus skapīšus un plauktiņus. Apskaties un izvēlies!

< Uz iedvesmai
Salidzini KurPirkt
   Nosūti mums ziņu